Koduvisiidid

  • Äärmiselt rasketes tingimustes patsiendi juurde tuleb perearst vajadusel ka koduvisiiti, kuid koduvisiidis puuduvad perearstil tingimused viia läbi uuringuid, võtta vereproove jmt, mistõttu võimalusel palume teil tulla vastuvõtule. Eluohtliku seisundi puhul on mõistagi vajalik kutsuda koheselt kiirabi telefonil 112!
  • Koduvisiidisoovi palume edastada pereõele, kes annab info edasi arstile. Nad nõustavad teid esmaselt ja annavad info edasi perearstile. Arst helistab teile asjaolude täpsustamiseks. Koduvisiit on tasuline – 5 EUR. Visiiditasust on vabastatud rasedad ja alla 2-aastased kindlustatud isikud.
  • Perearstikeskuse töövälisel ajal saab nõu telefonitsi PEREARSTINÕUANDE TELEFONILT 1220. (Alates 1. Augustist 2005a. on kõigil eestimaalastel võimalik lühinumbrilt 1220 saada meditsiinilist nõustamist ja teavet tervishoiu korralduslikes küsimustest. Telefonile vastavad kogemusega pereõed ja perearstid eesti ja vene keeles. Telefoninõustamine on riigisiseste kõnede puhul helistajale esimesed 5 minutit tasuta, edasi kohaliku kõne hinnaga ja mobiiltelefonilt helistades kehtib kohe helistamise algusest paketipõhine minutihind).